ostatnie kilka miesiÄ™cy byÅ‚y okresem wzmożonej aktywnoÅ›ci naszych dzieci i mÅ‚odzieży w Internecie, a czas spÄ™dzany przed ekranem smartfonów, tabletów czy komputerów znacznie siÄ™ wydÅ‚użyÅ‚. ByÅ‚o to spowodowane z jednej strony naukÄ… zdalnÄ…, z drugiej spÄ™dzaniem czasu wolnego w sieci.
MajÄ…c na uwadze, jak duże spustoszenie w psychice i rozwoju emocjonalnym dzieci powoduje nieograniczony dostÄ™p do Internetu i Å›wiata wirtualnego za poÅ›rednictwem smartfonów, tabletów i komputerów, a także jak urzÄ…dzenia te – wprowadzone w Å›wiat dziecka bez zasad i wsparcia ze strony dorosÅ‚ych – otwierajÄ… im dostÄ™p do Å›wiata hazardu, gier komputerowych, pornografii, przemocy i kolejnych uzależnieÅ„ dewastujÄ…cych nieodwracalnie psychikÄ™ i mózg mÅ‚odego czÅ‚owieka, Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu opracowaÅ‚a broszurÄ™ pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci”.
Fundacja prezentuje w niej nie tylko powyższe zagrożenia, ale też wyposaża rodziców w niezbÄ™dnÄ… wiedzÄ™ i rozwiÄ…zania pomocne w wychowaniu swoich dzieci oraz uczenia ich wÅ‚aÅ›ciwego korzystania z urzÄ…dzeÅ„ elektronicznych.
PrzekazujÄ… jÄ… zatem PaÅ„stwu z nadziejÄ…, że stanie siÄ™ dla nas wszystkich źródÅ‚em wiedzy oraz wsparciem w obszarze bezpieczeÅ„stwa cyfrowego oraz uzależnieÅ„ i zagrożeÅ„ pÅ‚ynÄ…cych ze strony wirtualnego Å›rodowiska informacyjnego.
WierzÄ™, że zawarte w broszurze informacje pomogÄ… nam lepiej zrozumieć aktualne wyzwania istotne dla Å›wiadomego ksztaÅ‚towania procesów wychowawczych.
Z wyrazami szacunku Robert Gaweł Wielkopolski Kurator Oświaty